Włosy cienkie i delikatne wielu kobietom odbierają pewność siebie

Z tego też względu najczęściej chowają je w spiętej fryzurze, która przecież nie do każdej z nas pasuje. Większość z nas marzy o burzy włosów lecz nie wszystkim jest to dane. No cóż, natura być może nie zawsze nam sprzyja, ale można jej w tym pomóc. W tym wpisie chciałabym podzielić się z Wami sprawdzonymi poradami dla włosów cienkich i delikatnych. Chcę byście mogły zobaczyć siebie w wymarzonej fryzurze, w najlepszej wersji siebie wciąż z cienkimi, ale pomimo tego atrakcyjnymi włosami.

Garść wiedzy dotycząca włosów cienkich

Zwykle włos ma od 4 do 12 warstw łusek, które chronią go przed uszkodzeniami i utratą wilgoci. Im włos jest cieńszy, tym mniej ma łusek i zbudowany jest z mniejszej ilości keratyny. Z tych też właśnie powodów włosy cienkie szybciej mogą się wycierać i kruszyć. Różnica grubości włosa cienkiego i grubego może wynosić aż 0,06 mm i choć ta liczba wydaje się mała, to jednak w przypadku włosów to całkiem sporo. 

Mycie i odżywianie włosów cienkich i delikatnych

Myjąc włosy cienkie i delikatne staramy się wykonywać ruchy okrężne po skórze głowy, a na długościach i końcach delikatnie pociągać szampon z góry do dołu, tak jak byśmy je głaskały. Bardzo ważnym aspektem tego procesu jest dobór szamponu. Szampon do włosów cienkich musi być delikatny, aby nie obciążyć włosów. Dobrym wyborem będzie również szampon nadający objętość lub pogrubiający włos. Starajcie się unikać silikonów one tylko tworzą nadbudowę na Waszych włosach w wyniku czego dodajecie im ciężaru, a ten nie pozwala na odbicie ich od nasady. Następnym elementem jest odżywka. Odżywkę do włosów cienkich i delikatnych należy nakładać tylko na długości i końce włosów. Dobra odżywka do włosów cienkich musi mieć skład jak najbardziej naturalny, aby nadała im grubości i puszystości, a nie oklejała je i dodawała im ciężaru. Wycierając włosy ręcznikiem i zakładając turban będziecie niszczyć je mechanicznie ocierając łuskę o łuskę. Spowoduje to łamanie włosów. Najprościej będzie odsączyć włosy z wody ręcznikiem, tak jakbyśmy chciały je wycisnąć.

Włosy cienkie przed i po zabiegu koloryzacji oraz cięcia

Suszenie i czesanie włosów cienkich i delikatnych

Susząc suszarką włosy delikatne i cienkie róbmy to z głową, czyli z głową do dołu : ). Ta technika pozwoli dodać fryzurze objętości. Najlepszą szczotką dla włosów cienkich, będzie szczotka z naturalnego włosia – dzika, którą możemy przeczesywać włosy podczas suszenia. Jeśli używasz gumek do włosów pamiętaj, aby były najlepiej satynowe lub frotowe. 

Cięcie włosów cienkich i delikatnych

Kolejnym bardzo ważnym aspektem jest cięcie, które pomoże Ci uniknąć rozczarowań oraz niepotrzebnej walki ze swoimi włosami. Tu trzeba wykorzystać ich naturę w jak najlepszy sposób. Każdy rodzaj włosów ma swoje atuty oraz wady, te drugie nieco przykrywamy, a pierwsze stawiamy na piedestale. Wbrew pozorom tego typu włosy nie powinny być cieniowane klasycznie. Daje to odwrotny efekt od oczekiwanego, zamiast nadać im objętości jedynie powodujemy, że ich końce wyglądają na bardziej zniszczone i poszarpane. Końcówki muszą mieć jakość i gęstość, a to uzyskujemy poprzez prostą mocną linę cięcia. Obojętność nadajemy poprzez dobre ciecie od czubka głowy, różnicując je na całej długości z bardzo łagodnymi przejściami. Takie schody z dużymi stopniami.  Włosy cienkie nie mogą być za długie. Głównie dlatego, że są łamliwe i łatwo rozdwajają się, co w efekcie powoduje, że nie wyglądają estetycznie i zdrowo. Dlatego warto jest podcinać końce systematycznie co 2-3 miesiące. Podczas zapuszczania bardzo dobrym zabiegiem będzie polerowanie włosów, które zniweluje rozdwojone końce. Najlepsza długość dla włosów cienkich i delikatnych to długość do linii żuchwy, maksymalna za ramiona. Jeśli masz dobrze ostrzyżone włosy nie powinnaś mieć problemu z nadaniem im objętości samodzielnie w domu.

Oto przykłady cięcia i koloryzacji w AFEN włosów cienkich i delikatnych

Stylizacja włosów cienkich i delikatnych

Tu pierwsze skrzypce odgrywają preparaty, które pozwalają odbić włosy od nasady głowy.  Dobrze sprawdzają się produkty w sprayu, które nakładamy przed suszeniem. Są one dość delikatne i nie obciążają włosów. Natomiast na długość i końce nakładamy krem pogrubiający, który w delikatny sposób odbuduje wasze włosy. Po ich wysuszeniu, oczywiście z głową do dołu nie na maksymalnej temperaturze suszarki.  Do stylizacji, która także fajnie pozwala odbić włosy polecam puder sypki, jeśli tylko nie przeszkadza Ci uczucie tępego oporu przy wkładaniu dłoni od nasady we włosy, bo właśnie taki efekt daje puder. Jeśli nie jesteś zwolenniczką tego typu produktu, fajną opcją będzie spray, on doda objętości i lekkości bez obciążeń. Dobrym rozwiązaniem dla włosów cienkich są wałki. Jeśli masz więcej czasu zachęcam zawinąć je na lekko mokre włosy i potem wysuszyć, nigdy nie na najwyższej temperaturze, wcześniej nałóż produkt do stylizacji na ciepło. Dzięki wałkom fryzura będzie miała więcej ruchu i frywolny charakter. Jeśli używasz prostownicy nastawiaj ją na maksymalnie 120 stopni. Włosy prostuj przejeżdżając tylko raz, powoli po jednym paśmie, oczywiście po wcześniejszym nałożeniu ochronnego preparatu. Pamiętaj, by zwrócić uwagę do ilu stopni dany preparat chroni i czy nie ma w nim alkoholu. Nadmierne ciepło wypala białko z włosów, a to powoduje ich pękanie. Czym utrwalać fajną stylizację? Tu polecam lakier do włosów, ale bardzo delikatny i lekki. Omijaj szerokim łukiem lakiery mokre, stanowczo wybieraj suche. Zwracaj uwagę na ich moc: dla włosów cienkich i delikatnych maksymalna moc to 3. W moim Atelier pracujemy na sprawdzonych i przetestowanych przeze mnie kosmetykach dwóch firm Kevin Murphy i Evo. Dla każdej z Pań z cienkimi lub delikatnymi włosami dobieramy odpowiednie produkty. Taka porada w AFEN jest oczywiście darmowa. 

Trudne sytuacje z włosami cienkimi, delikatnymi i przerzedzonymi

Czasem jest trudno, ale nie ma sytuacji bez wyjścia : ). Dla kobiet, które mają przerzedzenia, najczęściej występujące na bokach warto zastanowić się nad zagęszczeniem. Tu należy rozważyć doczepienie włosów o tej samej długości co naturalne lub nieco dłuższe. Ten zabieg zwiększy gęstość włosów i pozwoli odzyskać pewność siebie. Oczywiście musi zostać wykonany najmniej inwazyjną metodą. Uważam, że metoda kanapkowa jest tu najlepsza, bardzo delikatna, polegająca na łączeniu 3-centymetrowych taśm składanych jak kanapka. Delikatność metody kanapkowej polega na tym, że nie ciągnie cebulek włosów, a ciężar „doczepów” nie jest zbyt duży. W tej metodzie można uzyskać bardzo naturalne włosy, które całkowicie bezpieczne dalej mogą rosnąć i nabierać kolejnych kształtów. Obecnie jest to najmniej inwazyjna technika zagęszczania i przedłużania, którą oczywiście realizujemy w moim Atelier. 

To jedna z realizacji w AFEN zagęszczania i przedłużania włosów metodą kanapkową 

Moje drogie Panie! Mam nadzieję, że te wpis pozwoli Wam odzyskać wiarę w to, że nawet cienkie i delikatne włosy mogą być atrakcyjne. Trzeba je po prostu  pokochać. Nie walczyć z nimi, a jedynie zastosować kilka technik i dobrać odpowiednie kosmetyki. Wpadajcie do mnie po więcej indywidualnych porad i dobre cięcie. Zapraszam : )

Wasza

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *