Dlaczego stylistka fryzur, czyli ja, wykonuje analizę kolorystyczną i jak ta usługa pomaga moim klientkom.

Właściwe powinnam zacząć od tego czym jest analiza kolorystyczna, choć w Internecie znajdziecie dziesiątki fachowych informacji od wielu wspaniałych kolorystek, zresztą u takich ja też się szkoliłam. Ale do dzieła, parę słów wyjaśnienia się należy…

W AFEN mamy specjalne miejsce do wykonywania analizy kolorystycznej
Każda z moich klientek po wykonaniu analizy kolorystycznej, otrzymuje wizytówkę z paletą kolorów dla jej typu kolorystycznego

Czym jest analiza kolorystyczna.

Analiza kolorystyczna polega przede wszystkim na ocenie reakcji skóry na kolory, które przykładamy do twarzy. W analizie kolorystycznej nie chodzi o określenie koloru włosów, oczu i cery. Naszym celem jest, by zobaczyć, jak skóra reaguje na dany kolor, czy uroda jest podkreślona, a skóra bardziej świetlista i jednolita, czy też stłamszona, zgaszona lub ziemista.

Co daje analiza kolorystyczna.

Odpowiednio dobrane kolory odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Są jak dobrze dobrane ramy do obrazów, wydobywają to co w nich piękne i podkreślają to co ma być podkreślone. Aby nie błądzić w poszukiwaniach, wystarczy skorzystać z wiedzy specjalisty, jakim jest kolorysta wykonujący analizę kolorystyczną. Taką analizę wykonujemy raz w życiu. Każda kobieta zasługuje na tę odrobinę luksusu, poznania siebie i swoich barw, aby zawsze czuła się atrakcyjna i podkreślała atuty swojej urody. Dzięki niej już zawsze będziesz wiedziała jakie kolory to Twoje kolory, a Twoje decyzje w kwestii zakupów modowych, kosmetyków kolorowych i koloryzacji włosów będą trafione.

Jak się wykonuje analizę kolorystyczną i jakie dzięki niej uzyskujemy  informacje. 

Określenie odpowiedniej palety kolorów do danego typu urody polega na analizowaniu charakterystycznych cech urody. Poprzez fachowy wywiad zbieramy pewną wiedzę, która wskazuje nam drogę. Następnie za pomocą narzędzi (wielu, różnorodnych paletek kolorystycznych), badamy temperaturę danego typu kolorystycznego i zgodnie z jej wynikiem, idziemy dalej badając jej walor, który może być ciemny lub jasny. Potem określamy kontrast-czystość barwy i jej stopień nasycenia. Przy pomocy profesjonalnych narzędzi odczytujemy typ urody, a także jej podtyp, dlatego nazywamy taką analizę 12. stopniową.

Podstawowe typy urody są często dobrze znane: wiosna, lato, jesień i zima. Jednakże ich określenie nie jest wymierne i zawsze trafne. Rzadko się zdarza tak typowa uroda, która jest jedynie zimą lub latem. Opis typu kolorystycznego w czterech porach roku jest zbyt wąski i nie daje nam indywidualnego podejścia kolorystycznego jakiego potrzebujemy. To właśnie 12. stopniowa analiza dokładnie określa typ urody i jej podtyp, dzięki czemu poznajemy odpowiednie barwy kolorystyczne, które powinny podkreślać i dany typem urody.

No to konkrety, które z pewnością przekonają Was, by wykonać analizę kolorystyczną w moim Atelier.

Przed analizą, skóra mocno uwydatnia przebarwienia i cienie pod oczami, a usta prawie nikną.
Po analizie kolorystycznej, kolor skóry zyskała równomierną barwę, piwne oczy zyskały głębi, usta uwydatniły się. To pani to zgaszona jesień.

Ten filmik pokazuje jak różne palety kolorów zmieniają barwę skóry i oczu. Modelka jest bez makeup i wyraźnie widać, jak dobrze dobrany kolor włosów podkreśla jej naturalna urodę. Ta pani to jasne lato, w 12. stopniowej analizie kolorystycznej.

Zrób analizę kolorystyczną w moim Atelier.

Analiza kolorystyczna wykonana w moim Atelier  pokaże Ci prostą drogę doboru kolorów. Sprawi, że nauczysz się bezbłędnie rozpoznawać te Twoje. Sprawi, że Twoje oczy będą błyszczały pełnią ich koloru i mówiły: fajnie wyglądasz! Twoja garderoba będzie dopełnieniem Twojego charakteru, makeup podkreśli Twoje atuty, a kolor włosów zawsze okaże się trafiony. Twoja skóra  będzie promieniowała świeżością i jednolitym kolorem. A jeśli skorzystasz z tej usługi wraz koloryzacją, to zawsze otrzymasz spory rabat.  
Zapraszam do mojego Atelier.

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *