Fryzura na co dzień jak po wyjściu od fryzjera – warsztaty pod okiem profesjonalistki.

Stylizacja włosów to nie wyzwanie a odpowiednia pielęgnacja i mycie nie muszą być czarną magią, jeśli tylko wiesz, co i jak. Świadomość w zakresie dbałości jak i stylizacji włosów jest w sumie dość spora. Wiele kobiet zasięga wiedzy z różnych źródeł, głównie dostępnych w internecie oraz oczywiście od koleżanek.  W sumie sama zerkam na różne ekspertki, jak i doszkalam się za pośrednictwem interentu. Wiem, że wiedza jest, ale brakuje w sumie dwóch elementów, by stać się ekspertem od swoich własnych włosów. Po latach praktyki i setkach rozmów z moimi klientami ja już wiem, czego brakuje, by stać się ekspertką od swoich własnych włosów. Zatem, zapraszam czytajcie.

Czego brakuje w internecie, by stać się ekspertką od własnych włosów.

Po pierwsze diagnozy, po drugie uporządkowania wiedzy, stworzenia odpowiedniej jej struktury. Każda z nas ma inne potrzeby, inny gatunek włosa, inne oczekiwania i umiejętności. Jesteśmy rożne a nasze włosy choć oczywiście można uszeregować do odpowiednich typów/rodzajów są jednak zawsze ciut inne od tego co charakteryzuje dany typ/rodzaj. Po prostu na każdej z nas pozornie ten sam rodzaj włosów, będzie inny, bo np. będziemy mieć krótkie włosy, bo mam inny typ skóry albo nasza koloryzacja jest np. dość intensywna.

Jest też jeszcze element umiejętności, które są po prostu różne. Czasem potrzeba nam nie tyle lekcji jak, bardziej warsztatu pod okiem eksperta. Wiele z moich klientek z lokami, twierdzi, że nie potrafią uzyskać takiego samego efektu jak u mnie np. wygnieść w domu swoich loków mimo tych samych kosmetyków a nawet i sprzętu. Czasem to kwestia drobnego błędu, nawyku lub czegoś innego, co trudno jest samemu zweryfikować. A może to jednak inaczej wykonywane czynności przed ugnieceniem, począwszy od rozczesania, przez mycie a na utrwalaniu skończywszy. Generalnie rzecz w tym, by ktoś cały ten proces zweryfikował i nie tak z opowiadania, ale z oglądu na to jak faktycznie się to dzieje. Poza tym są też takie błędy, które popełniamy nieświadomie/nawykowo i tu tylko obserwacja innej osoby może nam pomóc. Po prostu każda z nas potrzebuje indywidualnej konsultacji i dlatego…

Stworzyłam warsztat fryzjerski dla Waszych włosów, czyli dla Was.

O co chodzi w takich warsztatach/konsultacjach? Zawsze uważałam, że moim celem jest to, aby kobieta zawsze wyglądała jak po wyjściu z salonu. Oczywiście, kolor, kształt i inne parametry fryzury z czasem zmieniają się, ale chodzi o ten błysk w oku, gdy widzimy siebie w lustrze w moim atelier. A także o to, by z tego co jest na głowie można było w tygodniu robić takie uczesania, które po prostu będą zarówno atrakcyjne jak i praktyczne. Dlatego do oferty moich usług wprowadziłam warsztat indywidualny, jak i grupowy dla kobiet, które chcą mieć na co dzień fryzurę jak po wyjściu od fryzjera. Szkolenie dla tych Pan, które pod okiem fachowca chcą dowiedzieć się jakie są ich włosy i jak się nimi zajmować, by wyglądały, tak jak po wyjściu od fryzjera. 

Jak będą wyglądać takie warsztaty.

Warsztaty będą trwały około 3-4 godzin (indywidualne) 6-8 godzin grupowe (grupy do 3 osób, raczej znających się Pań, bo chodzi tu o dużą swobodę jak i otwartość). Warsztaty będą odbywać się w moim atelier. Na spotkaniu oprócz wiedzy, praktyki i materiałów edukacyjnych, będą napoje i słodki poczęstunek – możliwość zamówienia posiłku w trakcie warsztatów. Przed warsztatem każda z uczestniczek otrzyma informacje, z czym ma przyjść i wypełni ankietę.

Warsztaty stawiają na praktykę i wszystko to co pozwoli samodzielnie uzyskać efekt, jak po wyjściu od fryzjera, dlatego będą one obejmować następujące zagadnienia.

 1. Diagnoza – jakie są Wasze włosy.
 2. Jaka jest kondycja Waszych włosów, jakie są ich potrzeby.
 3. Techniki właściwego mycia skóry głowy oraz włosów odpowiednie dla Waszych włosów.
 4. Potrzeby skóry głowy, najczęstsze dolegliwości oraz zapobieganie problemom.
 5. Tajniki świadomej pielęgnacji, tu przyjrzymy się Waszym kosmetykom do włosów.
 6. Podstawowe błędy w pielęgnacji.
 7. Czym jest porowatość i jak ją ocenić.   
 8. Kiedy sięgać po humektanty, emolienty, proteiny lub inne substancje dla włosów.
 9. Składniki, na które należy zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków do włosów.
 10. Plan mycia i pielęgnacji włosów.
 11. Wasze oczekiwania od codziennych fryzur, czyli co chciałybyście mieć na głowie, ile temu możecie poświęć czasu i jak to uzyskać.
 12. Codzienna stylizacji włosów, krok po kroku.
 13. Rodzaje produktów do stylizacji, jakich używać i kiedy jakie zastosować, tak, by nie było  niepożądanych efektów.
 14. Fryzura na wieczór, czyli wisienka na torcie, bo przecież czasem chcemy też mieć coś innego na głowie, a ja Wam pokaże, jak to uzyskać.

Każda z uczestniczek warsztatów wyjdzie z pakietem wiedzy, sporą praktyką jak i konkretnymi wskazówkami do szybkiego wprowadzenia. Ponadto miesiąc od warsztatów, będzie możliwość konsultowania się ze mną w kwestiach omawianych na warsztatach via Messenger. Dlatego jeśli nie chcecie już więcej mieć na półkach niepotrzebnych kosmetyków, szukać po omacku co jest dobre dla Waszych włosów, nie chętnie zerkać w lustro, ale za to słyszeć: MASZ FAJNĄ FRYZURĘ to po prostu, ZAPRASZAM!

Jaki jest koszt takich warsztatów? Tego dowiecie się tu; INDYWIDUALNE lub GRUPOWE są już dostępne. 

Wasza,

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *