Fryzura na co dzień jak po wyjściu od fryzjera – warsztaty pod okiem profesjonalistki.

Stylizacja włosów to nie wyzwanie, a odpowiednia pielęgnacja i mycie nie muszą być czarną magią, jeśli tylko wiesz, co i jak. Świadomość wśród kobiet w zakresie dbałości i stylizacji włosów jest w sumie dość spora. Wiele z nich zasięga wiedzy głównie z Internetu, ale też od koleżanek.  Przyznam się, że sama zerkam na różne ekspertki, a także doszkalam się za pośrednictwem interentu. Dlatego wiem, że wiedza jest, ale po latach praktyki i setkach rozmów z moimi klientami widzę brak 2 elementów, by stać się ekspertką od swoich własnych włosów. Jakich? Czytajcie dalej 😉

Czego brakuje w internecie, by stać się ekspertką od własnych włosów.

Po pierwsze diagnozy, po drugie uporządkowania wiedzy, stworzenia odpowiedniej jej struktury. Każda z nas ma inne potrzeby, inny gatunek włosa, inne oczekiwania i umiejętności. Jesteśmy rożne, a nasze włosy choć oczywiście można uszeregować do odpowiednich typów/rodzajów są jednak zawsze ciut inne od tego co charakteryzuje dany typ/rodzaj. Po prostu u każdej z nas pozornie ten sam rodzaj włosów, będzie inny, bo np. będziemy mieć krótkie włosy, bo mamy inny typ skóry albo nasza koloryzacja jest mocna.

Wiele z moich klientek z lokami, twierdzi, że nie potrafią uzyskać takiego samego efektu jak u mnie – np. wygnieść w domu swoich loków mimo tych samych kosmetyków, a nawet i sprzętu. Czasem to kwestia drobnego błędu, nawyku lub czegoś innego, co trudno jest samemu zweryfikować. A może to jednak inaczej wykonywane czynności przed ugnieceniem, począwszy od rozczesania, przez mycie, na utrwalaniu skończywszy. Generalnie rzecz w tym, by ktoś cały ten proces zweryfikował na własne oczy, a nie tylko na podstawie zdjęć i instrukcji. Poza tym są też błędy popełniane nieświadomie/nawykowo i tu tylko obserwacja innej osoby może nam pomóc. Po prostu każda z nas potrzebuje indywidualnej konsultacji i dlatego…

Stworzyłam warsztat fryzjerski dla Waszych włosów, czyli dla Was.

O co chodzi w takich warsztatach/konsultacjach? Jako profesjonalna stylistka dążę do tego, by kobieta zawsze wyglądała jak po wyjściu z salonu. Oczywiście kolor, kształt i inne parametry fryzury z czasem zmieniają się, ale chodzi o ten błysk w oku, gdy widzimy siebie w lustrze w moim atelier. A także o to, by z tego co jest na głowie można było w tygodniu robić takie uczesania, które będą  atrakcyjne, ale też praktyczne. Dlatego do oferty moich usług wprowadziłam warsztat indywidualny oraz grupowy dla kobiet, które chcą mieć na co dzień fryzurę jak po wyjściu od fryzjera. Szkolenie dla tych Pań, które pod okiem fachowca chcą dowiedzieć się jakie są ich włosy i jak się nimi zajmować, by wyglądały, tak jak po wyjściu od fryzjera. 

Jak będą wyglądać takie warsztaty.

Warsztaty będą trwały około 3-4 godzin (indywidualne) 6-8 godzin grupowe (grupy do 3 osób, raczej znających się Pań, bo chodzi tu o dużą swobodę i otwartość). Warsztaty poprowadzę w moim atelier. Na spotkaniu oprócz wiedzy, praktyki i materiałów edukacyjnych, oferuję napoje i słodki poczęstunek, istnieje też możliwość zamówienia posiłku w trakcie zajęć. Przed warsztatem każda z uczestniczek otrzyma informacje, z czym ma przyjść i wypełni ankietę.

Warsztaty stawiają na praktykę i wszystko to, co pozwoli samodzielnie uzyskać uczestniczkom efekt: „ jak po wyjściu od fryzjera”, dlatego będą one obejmować następujące zagadnienia.

 1. Diagnoza – jakie są Wasze włosy.
 2. Techniki właściwego mycia skóry głowy oraz włosów odpowiednie dla Waszych włosów.
 3. Potrzeby skóry głowy, najczęstsze dolegliwości oraz zapobieganie problemom.
 4. Tajniki świadomej pielęgnacji, tu przyjrzymy się Waszym kosmetykom do włosów.
 5. Podstawowe błędy w pielęgnacji.
 6. Czym jest porowatość i jak ją ocenić.   
 7. Kiedy sięgać po humektanty, emolienty, proteiny lub inne substancje dla włosów.
 8. Składniki, na które należy zwracać uwagę przy zakupie kosmetyków do włosów.
 9. Plan mycia i pielęgnacji włosów.
 10. Wasze oczekiwania od codziennych fryzur, czyli co chciałybyście mieć na głowie, ile temu możecie poświęć czasu i jak to uzyskać.
 11. Codzienna stylizacji włosów, krok po kroku.
 12. Rodzaje produktów do stylizacji, jak ich używać i kiedy, jakie zastosować, by uniknąć  niepożądanych efektów.
 13. Fryzura na wieczór, czyli wisienka na torcie, bo przecież czasem chcemy też mieć coś innego na głowie, a ja Wam pokażę, jak to uzyskać.

Każda z uczestniczek warsztatów wyjdzie z pakietem wiedzy, sporą praktyką oraz instrukcją do szybkiego wprowadzenia. Ponadto miesiąc od zakończenia warsztatów, będzie możliwość konsultowania się ze mną w kwestiach omawianych na warsztatach via Messenger. Dlatego jeśli nie chcecie już więcej mieć na półkach niepotrzebnych kosmetyków, szukać po omacku co jest dobre dla Waszych włosów, niechętnie zerkać w lustro, ale za to słyszeć: MASZ FAJNĄ FRYZURĘ to po prostu, ZAPRASZAM!

Jaki jest koszt takich warsztatów? Tego dowiecie się tu; INDYWIDUALNE lub GRUPOWE są już dostępne. 

Wasza,

Similar Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *