Kolory to coś co ma bardzo duży wpływ na to jak wyglądamy i czujemy się. By określić te najkorzystniejsze dla naszego typu urody należy wykonać Analizę Kolorystyczną.

Kolory to nic innego jak załamanie fal światła. Jak je widzi nasze oko to wyjaśnia nauka, ale odbiór kolorów to już bardzo indywidualna sprawa, zresztą tak samo bywa też i z nazwami kolorów. Co dla jednego jest łosiowym dla innego okazuje się beżem.:) Na pewno jednak każdy z nas ma określoną pulę kolorów, w których po prostu wygląda dobrze. Określenie tych kolorów ma ogromny wpływ na to jak będziemy postrzegani, ale co najważniejsze jak będziemy się czuć. Dlatego właśnie wykonuje się Analizę Kolorystyczną 12. stopniową. 

Jak wyglądać dobrze? Jak określić kolory, które nam pasują?

Analiza kolorystyczna w AFEN to usługa, która jest dopełnieniem naszej oferty. Wystarczy wykonać ją tylko raz w życiu, by uzyskać informacje, jakie kolory dodają nam urody. W filmiku wyjaśniam kilka rzeczy związanych z tą usługą. Pokazuję na moim przykładzie jakim jestem typem kolorystycznym. 

Jak długo trwa analiza kolorystyczna?

W Atelier Fryzur analiza kolorystyczna trwa od 1,5 – 2,5 godziny. Przed spotkaniem robię krótki wywiad oraz ustalam kilka niezbędnych szczegółów dotyczących wykonania tej usługi (strój, makeup, przygotowanie skóry). Analiza powinna odbywać się w świetle naturalnym i sztucznym, dlatego ważna jest pora dnia w jakiej się umawiamy.

Zmiana koloru włosów poprzedzona analizą kolorystyczną.

W filmie pokazuję jak analiza kolorystyczna wpłynęła na dobór koloru farb do koloryzacji. Moja klientka była przekonana, że jest typem ciepłego lata, tymczasem po przeprowadzeniu analizy pokazałam jej, że jest jasnym latem. Jej kolor skóry, oczu znacznie lepiej prezentuje się w nieco zimniejszych odcieniach. Po prostu dzięki analizie ta pani już wie, że jej kolory wcale nie są tak ciepłe, ale to nie znaczy, że jej uroda stała się zimna. Nadal jest latem, ale jasnym.  Tu znajduje się artykuł – Analiza kolorystyczna u fryzjera – czym jest, po co się ją wykonuje i jak się to robi. 

Kto wykonuje analizę kolorystyczną?

Analiza kolorystyczna powinna być wykonana przez osobę, która ukończyła szkołę, szkolenie lub kurs specjalistyczny. Niezbędna tu jest bowiem wiedza oraz umiejętności pozwalające na określenie jednego z 12 typów kolorystycznych. 

W atelier analizę kolorystyczną wykonuję osobiście. W 2018 roku ukończyłam roczną Akademię Koloru Anny Ciechomskiej w Warszawie. Jestem ponadto absolwentką cyklu szkoleń u Katarzyny Soji. Nieustannie poszerzam swoją wiedzę i kompetencje. Zauważam, że z każdym rokiem, ta usługa jest coraz bardziej popularna. Wiele z moich klientek już docenia fakt, że znają swoje kolory i nie popełniają błędów zakupowych, modowych czy kosmetycznych. Zapraszam do mojego atelier na usługę analizy kolorystycznej, która realizowana z koloryzacją jest zawsze w specjalnej cenie.